Het gewicht van een man is van invloed op de kwaliteit van zijn spermacellen. Aanleg voor obesitas kan daardoor worden doorgegeven aan zijn kinderen.
De veranderingen die hij constateerde, zijn gelieerd aan de genen voor eetlust en hersenontwikkeling. De 5-jarige studie constateerde ook soortgelijke veranderingen in sperma bij dertien slanke mannen en tien zwaardere mannen. Het onderzoek is ook uitgevoerd op muizen en ratten. Zaadcellen van slanke en obese mannen hebben verschillende epigenetische kenmerken, die volgens de onderzoekers het gedrag van genen zouden kunnen veranderen.
“Als een vrouw zwanger is moet ze voor zichzelf zorgen”, zegt Barres tegen de BBC. “Maar als de implicaties van ons onderzoek waar zijn, dan zouden die aanbevelingen ook moeten gelden voor mannen.”
Femke (38) is getrouwd met Reinier en heeft een temperamentvolle zoon van 6: Max. Ze is gek op roze koeken en altijd op dieet, wat dan weer een lastige combinatie is. Als mede-oprichter van Snippet Media en jonge moeder is haar leven soms een sneltrein.