Lees ook: De mama’s vs. de oma’s. Samen opvoeden zonder ruzie.
- Wiens boterhammen lekkerder zijn. Ook als er hetzelfde op zit.
- Wie er mooiere sokken heeft. Want halló, streepjes zijn dus echt veel cooler dan ruitjes, ja!
- Wie er als eerste boven is. Want hee, een dag niet gewonnen is een dag niet geleefd.
- Wie er beter is. Gewoon, überhaupt.
- Hoe je de vaatwasser het beste in ruimt (en daarna moet je het zelf gewoon overnieuw doen).
- Of het mooi weer is, of niet.
- Of het woensdag is, of niet. Empirisch bewijs op de kalender doet er verder niet toe.
- Wiens drol het ergste stinkt.
- Wiens drol het minste stinkt.
- In welk bakje de meeste chips zit (ook als ze hebt uitgeteld en ieder kind precies evenveel heeft).
- Of meisjes cooler zijn dan jongens (ik zeg: ja).
- Wie er op de iPad mag (ik zeg: mama).
- Of worst lekkerder is dan kaas.
- Wie mama het liefst vindt (na een dag ruziën maakt dat eigenlijk niet meer uit, want mama vindt dan namelijk helemaal niemand meer lief.)
- Wiens vader de sterkste van de hele wereld is.
- Of er deze winter sneeuw komt, of niet.
- Van wie de Ninja-Lego is (nog even doorgaan en het is dus gewoon lekker van mama).
- Of het geel is of groen.
- Wiens limonade zoeter is.
- Wie er een mooiere piemel heeft.
- Wie er beter geslapen heeft.
- Wie er begonnen is.
Dodelijk vermoeiend, dat ruzie maken. Maar het hoort erbij. Moet je altijd ingrijpen? Nee hoor, een beetje strijd is goed voor kinderen. Vliegen de iPads door de kamer, dan is het misschien tijd om scheidsrechter te spelen. Maar anders kun je prima je oordoppen in doen en de twee kemphanen het lekker zelf laten uitvechten. Uiteindelijk komt het meestal wel tot een staakt het vuren. En in de tussentijd kun jij lekker op de iPad.
Lees ook: Mama, wat heb je toch een mooie vagina!
Vala van den Boomen (38) is moeder van drie kinderen: een zoon van 10, die autisme heeft, en twee dochters van 8 en 4 jaar die beiden het Syndroom van Ehlers-Danlos hebben (net als zijzelf). Op Me-to-We schrijft ze over het reilen en zeilen in haar enigszins gemankeerde, maar wel erg leuke gezin. Met haar artikelen hoopt ze andere moeders een hart onder de riem te steken en wat nuchterheid (en het nodige sarcasme) te brengen in de hysterie die het ouderschap van tegenwoordig vaak is. Je vindt haar verhalen ook op Vala.nl.